Zajímavé odkazy

Stránky jsou optimalizovány pro Firefox a Operu. Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Přátelé, partneři a zajímavé odkazy

Tyto stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Firefox a Opera.

Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

AMWA Organic partnerem dámské BIO kolekce 7dub

Dámská bio oděvní kolekce Stripes návrhářky Zuzany Sedmidubské, tvořící pod značkou 7dub, je vytvořena z bio a recyklovaných materiálů. Oděvy jsou modelovány z jednoduchých střihových forem z pruhů látek.

„Při tvorbě jsem se snažila o maximální využití materiálu, bez odpadu. Hlavní myšlenkou kolekce je vize šetrného oděvu nejen BIO textiliemi, ale hlavně způsobem zpracování. Inspiraci v přístupu k tvorbě jsem hledala ve 20. létech minulého století, zejména v odkazu Madeilene Vionnetové. Velikým inspiračním zdrojem byly také lidové kroje."

Kolekce je vytvořena z přírodně barvené biobavlny, mírumilovného hedvábí, pletenin z biobavlny a plyše z recyklovaných PET lahví. Barevně je laděna do světlých krémových, béžových tónů, doplněnými oranžovou a olivově zelenou. Při výrobě byly použity bavlněné nitě.

Aktuálnost a správnost konceptu bio a trvale udržitelné textilní výroby potvrzuje fakt, že kolekce Stripes byla vybrána jako jedna ze čtyř, které se 20. října prezentovaly v Praze na Shooting Fashion Stars – výročním projektu, který od roku 2003 prezentuje nastupující generace módních designérů širší odborné i laické veřejnosti a médiím.

Společnost AMWA Organic pro kolekci Stripes dodává přírodně barvenou biobavlnu a mírumilovné hedvábí.

Chcete se dozvědět více o kolekci Stripes?

www.designmagazin.cz - reportáž ze show a fotografiemi

www.novinky.cz - reportáž ze show s fotografiemi

metropoltv.cz - krátký film ze show a rozhovor se Zuzanou Sedmidubskou

Biobavlněný newsletter?