Organic a Fair Trade textil

V současnosti se v našem portfoliu materiálů nachází přes 500 různých tkanin a úpletů s bio (organic) či také fair trade certifikací, z nichž Vám nabízíme zakázkovou výrobu či dodání samotných materiálů pro Vaše další zpracování.

Organic

Biotextil je vyráběn z přírodních vláken, pěstovaných podle zásad ekologického zemědělství. I během jejich zpracování na konečný výrobek jsou povoleny pouze ekologicky šetrné postupy. Používáním biotextilu díky tomu výrazně šetříte životní prostředí, nezanedbatelným přínosem je také jeho vyšší trvanlivost a tudíž snižování nároků na spotřebu přírodních zdrojů, komfort při užívání a zdravotní efekt, kdy je lidský organismus ušetřen mnoha chemikálií, které ačkoliv ve zbytkovém množství, v konvenčních látkách zůstávají. V neposlední řadě vyniká díky šetrnějšímu zpracování též kvalitou na dotek i na pohled, kterou ještě dále podporujeme pečlivým výběrem materiálů, se kterými pracujeme.

Fair Trade

Při textilní výrobě v rozvojových zemích panují často naprosto nevyhovující pracovní podmínky, vypláceny jsou nízké mzdy, které obvykle nestačí ani na pokrytí základních životních potřeb rodiny. Výsledkem toho je živoření rodin na hranici přežití, nelegální dětská práce, těžké zdravotní obtíže a další problémy, pro lidi ve vyspělých zemích až nepředstavitelné. Při koupi textilu se známkou Fair Trade si můžete být jisti, že nepodporujete dětskou práci, ani jakýkoliv jiný způsob vykořisťování. Lidem, zaměstnaným v režimu Fair Trade, je naopak poskytováno zdravé a bezpečné pracovní prostředí, možnost profesního růstu, zdravotní a sociální péče a spravedlivá odměna za práci.

Organic & Fair Trade

Principy bio a fair trade textilu lze aplikovat zvlášť, ale také společně, díky čemuž získáváte záruku etického i ekologického výrobku.

Jakým způsobem lze tyto principy zapojit do chodu Vaší firmy?