O nás

Od počátku jsme se snažili prorazit a jít jinou, lepší cestou nejenom v tom co, ale i jak to děláme: naším cílem nebylo "jen" přinést na český trh čisté biotextilní výrobky, ale též přinést nové výrobní a obchodní modely, kde za své peníze získáte co nejvíce, tj. skutečnou hodnotu výrobku bez, v pravdě, zbytečných přidaných nákladů, obsáhlých distribučních článků, kamenných prodejen a dalších.

Vše se snažíme dělat jako bychom vyráběli pro sebe a přinášet výrobky takové, jaké bychom je chtěli sami pro sebe mít.

---

Ryze česká společnost AMWA Organic byla založena v roce 2009 jako společensky prospěšný podnik s cílem propagovat eticky a ekologicky vyráběný textil a současně přinášet praktické alternativy. Stala se tím první českou společností, která pracuje výhradně s bio a fairtrade textilem.

Jako jediní přinášíme lokálně, v České republice vyrobené biotextilní výrobky pro Váš domov (s důrazem na lůžkoviny a zdravé spaní), které vyrábíme z čistých, eticky a ekologicky produkovaných biotextilních materiálů s nejuznávanější mezinárodní biotextilní certifikací GOTS, v některých případech též ve spojení s Fairtrade. Vzhledem k ojedinělosti našeho zaměření se naše činnost v průběhu let vyvinula též ve stabilní dodávání bio metráže pro další zpracování, a to maloobchodním i velkoobchodním zákazníkům. V oblasti bio metráže nabízíme bezkonkurenčně nejširší sortiment v ČR. Kompletně vybavujeme hotely a ubytovací zařízení a nabízíme zakázkovou velkoobchodní výrobu.

Od počátku je nedílnou součástí našich aktivit též nezisková přednášková a propagační činnost. Každoročně organizujeme samostatné veřejné události, na nichž návštěvníky seznamujeme se zákulisím konvenční textilní výroby a alternativou ve formě biotextilní výroby, a představujeme též biotextilní výrobky od českých značek, návrhářů a výrobců. Pravidelnou součástí akcí jsou bio módní přehlídky a představování dalších českých výrobců z etických a ekologických materiálů. Úzce spolupracujeme s neziskovými společnostmi na seznamování české veřejnosti s výhodami, které bio a fairtrade textil přináší:

 • významnou úlevu pro životní prostředí celé planety (podle Světové banky pochází 17 – 20 % průmyslového znečištění světových vod z textilního průmyslu)

 • záchranu lidských životů (levný nekvalitní textil si každý den vybírá daň ve formě zdraví a životů lidí v rozvojových zemích, kteří jej vyrábějí)

 • pevnější zdraví pro konečné uživatele biotextilu (běžný textil obsahuje mnoho nebezpečných chemikálií a skrze pokožku tím 24 hodin denně značně zatěžuje organismus)

 • v neposlední řadě svou vyšší trvanlivostí díky vysoké kvalitě a chemikáliemi neponičeným materiálům snižuje vytíženost dopravních cest, tím šetří neobnovitelné zdroje (ropu)

AMWA Organic v médiích: přečtěte si o nás více

Zelení venku i uvnitř

Vyhledáváme pro Vás co nejčistší materiály s absolutním minimem kompromisů. Tímto způsobem se začleňujeme do celosvětových snah o změnu dosavadního krátkozrakého přečerpávání přírodních zdrojů Země v naopak harmonický a respektující postoj ke všemu živému, které nás obklopuje, jehož jsme součástí a s nímž se nevyhnutelně vzájemně ovlivňujeme. U materiálů a našich výrobků to však nekončí. Snaha o minimální zátěž pro lidi a životní prostředí se prolíná do chodu celé společnosti:

 • administrativu pro interní potřeby tiskneme jen v absolutně minimální míře
 • 98 % administrativy, propagace a příbalových informačních materiálů tiskneme výhradně na recyklovaný či FSC  papír s ekologicky šetrnými certifikáty Blaue Engel a Nordic Environmental Label, na vlastním nízkonákladovém tiskovém zařízení, s plným využíváním možností renovace tonerů
 • je proti našemu přesvědčení nechávat si vyrábět nové zásilkové kartóny pouze na jedno použití, a proto ve většině případů balíme zásilky do kartónů, které již byly dříve použity
 • výplňový materiál v zásilkách je vždy použitý a v mnoha případech vyroben z recyklovaných surovin
 • připravujeme použití 100% biodegradabilních plastových obalů na naše výrobky (hned, jakmile je náš partner dovyvine :) - máte-li nějaké tipy, dejte nám vědět
 • naše prostory jsou vytápěny biomasou
 • čistotu udržujeme s pomocí ekologicky šetrné a bio drogerie

Pokud nás navštívíte, pohostíme Vás výhradně bio a Fair Trade čajem či kávou. Nebo třeba i vlastnoručně vypěstovanými a nasbíranými bylinnými čaji.

Ekologie, bio a fair trade tudíž nejsou „jen“ naším prohlášením/mottem, ale naší volbou, příspěvkem k trvalé udržitelnosti a v neposlední řadě i životním stylem, který se prolíná i do našich osobních životů a životů našich rodin.

 

Biobavlněný newsletter?