Zajímavé odkazy

Stránky jsou optimalizovány pro Firefox a Operu. Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Přátelé, partneři a zajímavé odkazy

Tyto stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Firefox a Opera.

Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Ušili to na nás!

Vážení přátelé,

rádi bychom Vás upozornili na kampaň Ušili to na nás! brněnského sdružení Společnost pro Fair Trade, která odstartuje příští týden v Praze a v Brně. Ušili to na nás! se snaží informovat českou veřejnost o skutečném stavu textilní výroby v zemích třetího světa (odkud pochází většina textilních výrobků na českých pultech), stejně tak jako zjišťovat, jak si vedou textilní výrobci působící na našem území, a aktivně přispívat ke zlepšení situace.

Víte, jak žije člověk, který pro Vás šil Vaše tričko? Mohl se při práci napít nebo si zajít na toaletu? Víte, jak se k otřesným podmínkám, které v továrnách na výrobu oděvů panují, staví oděvní firmy, jejichž oblečení většina z nás nakupuje?

Smíme vědět, co nosíme?

Odpověď na předchozí otázky Vám poskytne zpráva "Smíme vědět, co nosíme?".  11. ledna 2010 oslovila Společnost pro Fair Trade 114 firem prodávajících oblečení své výroby v České republice s následujícími otázkami:

  1. Jakým způsobem kontrolujete dodržování pracovních standardů v textilních továrnách vyrábějících pro Vaši značku?
  2. Poskytujete zákazníkům informace o původu Vašich oděvů? Pokud ano, jaké?
  3. Jsou ve Vašich prodejnách dostupné oděvy s certifikací zaručující etický původ výrobku, například Fair Wear či Fairtrade? Je možné u Vás koupit bio oblečení? Pokud ne, uvažujete o zavedení takovýchto
    výrobků do prodeje a kdy?
  4. Lze ve Vašich prodejnách Fair Wear, Fairtrade, bio oblečení či jinak značené „etické oblečení“ snadno nalézt, například ve speciálním oddělení? Umí Vaši zaměstnanci poskytnout zákazníkům informace o tomto typu oděvů?

Zpráva z obdržených 21 odpovědí o aktuálním stavu na českém textilním trhu bude představena na úvodní tiskové konferenci v pondělí 7. června, od stejného dne bude vystavena k volnému stahování na www sdružení www.usilitonanas.cz (sekce Ke stažení).

Šátky Ušili to na nás! - 100% bio len

Šátky pro kampaň Ušili to na nás! ze 100% bio lnu vyrobila společnost AMWA (kromě výšivky)

Módní přehlídka netuctových modelů

Nevíte co na sebe a hledáte něco extravagantního? Přijďte se nechat inspirovat a popustit uzdu fantazii! Mladí oděvní tvůrci představí své originální nápady vyrobené třeba z igelitové tašky, pet lahví, kartonu či králičího pletiva při módní přehlídce, která se uskuteční ve středu 9. června v 11:00 a 13:30 hodin na náměstí Svobody v Brně. Zároveň se dozvíte více o podmínkách, za kterých vzniká v rozvojových zemích naše oblečení a co všechno se děje v kampani Ušili to na nás! nového.

Přednášky, filmové projekce a besedy

V rámci kampaně budou probíhat také přednášky, besedy a další akce, při kterých se vždy budete moci dozvědět mnoho zajímavých informací o tom, jak probíhá textilní výroba v zemích třetího světa a co můžete udělat pro to, aby se situace zlepšovala. K vidění budou také filmové dokumenty zahraniční, i z dílny Společnosti pro Fair Trade. AMWA na některých spolupracuje a doplňuje tak Fair Trade informace o ekologická a environmentální hlediska společně s praktickými vstupy a ukázkami možností alternativ, nalézajících se na trhu.

O přednáškách s naší účastí Vás budeme informovat na této stránce.

Odkazy:

Ušili to na nás!

Zdroj informací a fotografie: Společnost pro Fair Trade

Biobavlněný newsletter?