Zajímavé odkazy

Stránky jsou optimalizovány pro Firefox a Operu. Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Přátelé, partneři a zajímavé odkazy

Tyto stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Firefox a Opera.

Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Víkend biomódy s Biotextilní platformou AMWA

14. a 15. září proběhla zatím největší akce o biomódě v České republice

Pět českých návrhářek, které spolupracují s AMWA Organic, představilo svou tvorbu ve dvou bio módních přehlídkách

Prague Fashion Weekend

V pátek 14. 9. v 19:00 představila svou novou bio a upcyclovanou kolekci s názvem Domů se vraícm nahá respektovaná česká módní návrhářka Natálie Steklová. Prague Fashion Weekend je jedna z nejvýznamnějších módních událostí v České republice, kde se modely mladých českých návrhářů představují před mezinárodním publikem.

Video z přehlídky na Natáliině blogu

Fotogalerie z přehlídky například zde

Bio módní přehlídka Natálie Steklová

Foto: jedenactkocek.blogspot.cz

Je to první kolekce, za níž je už prvotní myšlenka ekologická. Vyrábět nekonečné množství oblečení bez toho, abych věděla, že jej někdo bude nosit, pro mě nemá smysl ani z autorského hlediska.“

Ačkoli Natálie pracuje s organickými materiály více než pět let, kolekce, kterou právě připravuje, je první kompletně bio do pomyslného posledního stehu. Kromě látek vyrobených bez chemických úprav pracuje i s organickou nití, barvy, kterými na své modely maluje, pocházejí z přípravků pro terapii barvami nebo jsou aromaterapeutické.
V kolekci pracuje s materiály jako jsou organická bavlna nebo úplet, dle organických standardů vyrobená džínovina, pro šaty, korzety a prádlo používá i tzv. mírumilovné hedvábí. To pochází z Indie a narozdíl od běžného hedvábí, kdy se kokony bource morušového usmrtí v horké vodě, aby larva nepřetrhala nekonečné vlákno, nechají Indové motýla vylíhnout a vlákno potom smotávají ručně. Mírumilovné hedvábí se pozná i na dotek, látka je mnohem jemnější, navíc je hypoalergenní.

Bio materiály, bambus, mírumilovné hedvábí a bio nitě pochází od společnosti AMWA Organic.

19. Biojarmark v Toulcově dvoře v Praze

V pátek a v sobotu 14. a 15. září měli návštěvníci letošního Biojarmarku, dominantní akce Měsíce biopotravin, možnost zhlédnout a nakoupit biotextilní výrobky nejen AMWA Organic, ale i dalších výrobců z Biotextilní platformy AMWA. V sobotu zahájila bio módní přehlídka Biotextilní platformy AMWA program Biojarmarku:

Renata Součková Zakázkové krejčovství

Adéla Stonjeková – Česká biomóda

Naděžda Kytýrová – Ateliér Hammam

Renata Holoubková – Zlatá reneta

Představily se zde modely tradičnějšího stylu, ale i moderní urban móda, biobavlněné spodní prádlo a oblečení pro kojící maminky a kolekce dámského oblečení z mírumilovného hedvábí. Děkujeme báječnému publiku za podporu a těšíme se zase někdy nashlednou!

Biobavlněný newsletter?