Zajímavé odkazy

Stránky jsou optimalizovány pro Firefox a Operu. Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Přátelé, partneři a zajímavé odkazy

Tyto stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Firefox a Opera.

Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Víkend biomódy s Biotextilní platformou AMWA - pozvánka Jak se oblékat krásně, zdravě, ekologicky šetrně a navíc i „lokálně“?

Inspirace z dílen pěti českých návrhářek a jejich vizí moderní české ekologické módy Vás čeká během Víkendu biomódy s Biotextilní platformou AMWA

Pátek, 14. 9.

Prague Fashion Weekend

V pátek 14. 9. v 19:00 představí respektovaná česká módní návrhářka Natálie Steklová svou novou kolekci Vracím se domů nahá výhradně z bio a upcyclovaných látek. Částečný sponzoring a dodání biotextilní části použitých materiálů poskytla společnost AMWA Organic. Prague Fashion Weekend je jedna z nejvýznamnějších módních událostí v České republice, kde se modely mladých českých návrhářů představují před mezinárodním publikem.

Vracím se domů nahá od Natálie Steklové

Je to první kolekce, za níž je už prvotní myšlenka ekologická. Vyrábět nekonečné množství oblečení bez toho, abych věděla, že jej někdo bude nosit, pro mě nemá smysl ani z autorského hlediska.“


Ačkoli Natálie pracuje s organickými materiály více než pět let, kolekce, kterou právě připravuje, je první kompletně bio do pomyslného posledního stehu. Kromě látek vyrobených bez chemických úprav pracuje i s organickou nití, barvy, kterými na své modely maluje, pocházejí z přípravků pro terapii barvami nebo jsou aromaterapeutické.
V kolekci pracuje s materiály jako jsou organická bavlna nebo úplet, dle organických standardů vyrobená džínovina, pro šaty, korzety a prádlo používá i tzv. mírumilovné hedvábí. To pochází z Indie a narozdíl od běžného hedvábí, kdy se kokony bource morušového usmrtí v horké vodě, aby larva nepřetrhala nekonečné vlákno, nechají Indové motýla vylíhnout a vlákno potom smotávají ručně. Mírumilovné hedvábí se pozná i na dotek, látka je mnohem jemnější, navíc je hypoalergenní.

Veškeré bio materiály, mírumilovné hedvábí a bio nitě pochází od společnosti AMWA Organic.

Natálie se rozhodla tuto kolekci podpořit crowdfundingem, neboli formou předplatného svých služeb, který jí umožní připravit kolekci, aniž by se primárně ohlížela na její případný úspěch na trhu a díky tomu se dlouhodobě věnovat pouze tvorbě a nerozptylovat se komercí.

Biojarmark v Toulcově dvoře

Od 14:00 do 19:00 se otevřou brány Toulcova dvora v pražské Hostivaři a začne 19. ročník Biojarmarku a dožínkových slavností. Těšit se můžete na celodenní prodej biotextilu AMWA Organic, vzorky bio metráže a poradenství. V pátek je celý den vstup zdarma.

 

Sobota, 15. 9.

Biojarmark v Toulcově dvoře

V sobotu 15. 9. se v 10:15 dopoledne můžete na 19. Biojarmarku v Toulcově dvoře v Praze seznámit s tvorbou dalších čtyř českých návrhářek a krejčových, které Vám zde v rámci bio módní přehlídky Biotextilní platformy AMWA představí své kolekce z biobavlny, bambusu a mírumilovného hedvábí:

Šaty z mírumilovného hedvábí od Renaty Holoubkové

Renata Holoubková – Zlatá reneta

Renata Součková Zakázkové krejčovství

Adéla Stonjeková – Česká biomóda

Naděžda Kytýrová – Ateliér Hammam

 

Čtyři návrhářky, čtyři různé přístupy: něžně romantické i praktické variabilní, ležérní i slavnostní, svrchní i spodní oděvy pro dámy, pány i pro děti, každý si zde může najít svou inspiraci k doplnění šatníku o krásné, čisté a zdravé biotextilní oděvy a současně též podporu lokálních výrobců, kteří se rozhodli jít cestou šetrnosti a ohleduplnosti k lidem i životnímu prostředí.

Po skončení přehlídky bude možno veškeré modely zakoupit, k dispozici budou vzorníky bio metráže, a též možnost domluvy zakázkové výroby Vám přímo na míru.

Po celý den se můžete těšit též na prodejní expozici domácího biotextilu, vzorků biometráže a poradenství od AMWA Organic.

 

 

Přijďte se inspirovat a třeba si i něco pořídit...

Chcete se podívat, jak vše proběhlo?

 

Biobavlněný newsletter?