Zajímavé odkazy

Stránky jsou optimalizovány pro Firefox a Operu. Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Přátelé, partneři a zajímavé odkazy

Tyto stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Firefox a Opera.

Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Bio Yellow Sisters a módní přehlídka na BioFESTu

20. září se na BioFESTu v pražské Lucerně odehrála slavnost českého návrhářství z ekologicky a eticky čistých materiálů. Bio módní přehlídka Biotextilní platformy AMWA naplnila pasáž Lucerna a předvedla, jak významně se české oděvní návrhářství z biotextilních materiálů poslední dobou posunulo.

Svou tvorbu předvedli čtyři členové platformy. Veškeré modely byly vyrobeny z biobavlny, mírumilovného hedvábí a částečně i bambusu. Ztělesnily tím přirozenou lidskou touhu nejen vypadat, ale hlavně cítit se dobře.

Harmonií a krásou nejen vizuální, ale i hudební diváky na konci přehlídky uchvátily sympatické Yellow Sisters, které zde poprvé představily své nové kostýmy vytvořené kompletně z biobavlněných materiálů věnovaných AMWA Organic.

Yellow Sisters v biobavlně

 

Biotextil biobavlna

Renata Součková

Přehlídku zahájily ladné křivky v podání Mgr. Renaty Součkové.

Oblečení bylo určeno výhradně ženám s důrazem na ženskost, která ve vizi návrhářky chodí zahalena určitě v sukních nebo šatech, rozhodně ne v nohavicích.

Veškeré modely této rozverně barevné kolekce byly vytvořeny ze 100% biobavlny či v kombinaci s látkami s 50 % biobavlny a 50 % bambusu.

Ateliér Ham-mam

Následující show Ateliéru Ham-mam představila velice komfortní biobavlněné modely, které jsou určeny především ženám, nově však i mužům.

Modely pamatují i na zvláštní potřeby nastávajících a novopečných maminek, a proto umožňují kojení v jakékoliv poloze.

V Ateliéru Ham-mam používají jemné a lehké materiály, často i ve vrstvách, přičemž výsledek je vždy vzdušný a svobodný, přesně podle motta značky: „Spojení přirozenosti a krásy.“

Biotextil biobavlna

Zlatá Reneta

První ucelená oděvní kolekce z mírumilovného hedvábí v ČR se od minulého roku rozrostla o zajímavé nové kousky.

Značka Zlatá Reneta svým záběrem od neformálněji laděných modelů až po velmi elegantní slavnostní šaty, oslovuje široké spektrum žen.

Křehká krása mírumilovného hedvábí, které je získáváno, aniž by byly usmrcovány larvy bource morušového, na okamžik prodchla celý prostor přehlídky a naplnila diváky úžasem na ušlechtilostí tohoto královského materiálu.

Mírumilovné hedvábí

Blue Claire

Přehlídku zakončila začínající návrhářka a ostřílená zpěvačka Klára Modrá, která vytvořila dámskou kolekci oblečení s velmi nápaditými kombinacemi zajímavě zpracovaných materiálů.

Sebejisté, odvážné, šik a elegantní střihy, které nejen zdůrazňují ženské křivky, ale i dávájí světu vědět, že jejich nositelka rozhodně ví, co chce, v sobě nesou i poetiku křehké duše, která hledá jednotu se vším a přitom touží vyjádřit svou neopakovatelnou podstatu.

Biotextil biobavlna

Biobavlněný newsletter?