Taškou proti ACTA

Akce taškou proti ACTA

  Akce Taškou proti ACTA je neziskový projekt společnosti AMWA Organic, ke kterému se ve stejném režimu připojily všechny články výrobního řetězce, od zahraničního dodavatele, přes celý tým AMWA Organic, tiskařské studio, po grafika a distribuční síť.

Děkujeme.


Tato taška ze 100% bio a fairtrade bavlny vznikla jako vyjádření společného protestu proti podpisu mezinárodní dohody ACTA.

Cena: 80 Kč

>>vstup do e-shopu<<

Místa pro osobní odběr:

Studentská rada FFUK - nám. Jana Palacha 2, Praha 1

Cross club, Praha 7 - Holešovice

HUS23, Praha 3 - Žižkov

HUB, Praha 5 - Smíchov

u petičních stánků na demonstraci proti ACTA dne 11. 2. 2012 v PrazeProč bio a fairtrade taška?
  Protože se snažíme dělat věci poctivě a také proto, že se snažíme poukázat, že cena výrobků by měla odpovídat jejich opravdové kvalitě a výrobnímu postupu, nikoliv pouze reklamou a image uměle vyhnaným značkám.

- Věděli jste, že drtivá většina textilní výroby probíhá v externí spolupráci v textilních továrnách zemí třetího světa, ve kterých se vedle sebe vyrábějí drahé značkové i levné "no-name" výrobky, přičemž ten rozdíl v ceně je kolikrát jen a pouze v našitém logu?

Není se příliš čemu ani divit, že se tito výrobci tolik bojí padělatelství a že tu nyní máme tak silný tlak na zavedení ACTA. Jelikož reklamou vyhnaná hodnota značky je umělá a není sama o sobě trvalá, je třeba ji samozřejmě, co to jen jde, chránit.

Drazí konvenční textilní výrobci, pokud byste za stejnou cenu nabízeli opravdové hodnoty a kvalitu, nikoliv materiály, jejichž výroba poškozuje životní prostředí a celkově výrobní proces, při kterém kvůli nekonečnému snižování nákladů, v honbě za co nejvyššími zisky, doslova umírají lidé, viz. www.amwa.cz/clanky/konvencni-textil nebo kampaň Ušili to na nás; nemuseli byste se padělků tolik bát.

Ale to byste si také tolik nevydělali...


V duchu našeho nesouhlasu s dohodou ACTA, o které si myslíme, že za pomoci metod omezujících základní lidská prava a svobody může prospívat v hlavní míře akorát bezskrupulóznímu businessu,  uvolňujeme logo, které jsme pro tento projekt vytvořili, k volnému nekomerčnímu šíření.
Licence Creative Commons
Logo People against ACTA, jehož autorem je AMWA Organic, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .

 

Formát PNG a větší rozlišení zde:

http://www.ulozto.cz/13162742/people-against-acta-logo-cc-by-nc-sa-amwa-organic-rar

https://rapidshare.com/files/3318094754/People_against_ACTA_logo_CC_BY-NC-SA_AMWA_Organic.rar

V případě zájmu o komerční využití, tisk apod. nás kontaktujte.

Idea a grafický koncept: AMWA Organic
Zpracování: Jan Dřevíkovský

Biobavlněný newsletter?