Zajímavé odkazy

Stránky jsou optimalizovány pro Firefox a Operu. Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Přátelé, partneři a zajímavé odkazy

Tyto stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Firefox a Opera.

Pro správné fungování obchodu je třeba mít zapnuty cookies.

Jaký bio polštář je pro Vás ten pravý?

Pokud si nejste jisti, který z našich polštářů je pro Vás ten pravý, možná Vám napoví toto srovnání.

1. 100% biobavlněné polštáře

Povlak i náplň těchto polštářů tvoří bio certifikovaný (mezinárodním certifikátem GOTS) materiál. Vnitřní náplň se skládá z chomáčků biobavlněného rouna. Tyto polštáře plníme středně. Jsou měkké, poměrně nízké. Díky přirozené sléhavosti biobavlněného rouna se hodí především pro lidi, kteří mají rádi "málo pod hlavou". Biobavlněné polštáře vytváří naprosto čisté prostředí na spaní, na druhou stranu vyžadují pravidelnou péči.

Údržba: Především je třeba náplň dle potřeby jemně načechrávat. Polštáře je možno prát, nejlépe v ruce ve vlažné vodě s přírodním či ekologickým pracím práškem, poté opatrně vymačkejte vodu a nechte uschnout na zdroji tepla (radiátor, v létě na slunci atp.) tak, aby měl polštář co největší přístup ke vzduchu. I po vymačkání v biobavlněném rounu zůstane poměrně značné množství vody, a proto by měl uschnout nejpozději do 24 hodin. Po vyschnutí bude náplň nutno opět načechrat.

Biobavlněné polštáře doporučujeme všem, kteří hledají čisté prostředí pro spánek na měkkém a upřednostňují nízké polštáře. U biobavlněnými polštáři musíte počítat též s pravidelnou údržbou.

Tyto bio polštáře vyrábíme ve standardní velikosti 60x40cm, na zakázku možno i jiné rozměry.

2. bio pohankovo-špaldové polštáře

Všechny naše bio pohankovo-špaldové polštáře mají dvě části - vnitřní, která se skládá z náplně z bio pohankových a bio špaldových slupek, které jsou zašity v neběleném 100% biobavlněném plátnu. Vnější část tvoří snímatelný pratelný povlak se zipem, který je opět 100% biobavlněný. Tento typ polštářů (i když kompletně v bio kvalitě je vyrábí jen naše společnost) je v České republice velmi oblíbený. Sypká vnitřní náplň z bio slupek je totiž dokonale tvarovatelná, a proto jsou tyto polštáře vysoce ortopedické. Ať už ležíte na boku, na zádech či na břiše, vždy si tento polštář jednoduše vytvarujete přesně do takového tvaru, jaký potřebujete. Proto je toto jediný typ polštáře, který se vždy přizpůsobí Vám a nikdy Vy jemu. Tyto polštáře doporučujeme pro běžné spaní, avšak máte-li problémy s krční páteří, bolestí hlavy, šíjovými svaly či jiné obtíže spojené s hlavou, krkem a zády, tyto polštáře jsou pro Vás zcela nezbytné.

Zajímavé na nich je též to, že bio pohankové a bio špaldové slupky velice dobře absorbují teplo a pomalu jej pak vyzařují. Je tedy možné je nahřát na topení, ideálně však na slunci, a poté se o něj ohřívat, což ještě umocňuje jejich příznivý vliv při zdravotních obtížích. Bio slupky nevytváří prostředí vhodné pro roztoče, a proto jsou vhodné i pro alergiky.

Naše bio pohankovo-špaldové polštáře plníme bohatě, a proto Vám v prvních 2-3 týdnech mohou připadat příliš nacpané. Používáním se však slupky drtí a zmenšují svůj objem, a tak Vám naopak díky tomuto našemu kroku vydrží mnohem déle, než je jinak obvyklé. Tento typ polštářů vyrábíme ve čtyřech standardních velikostech: Klasik 30x40cm (běžná v ČR používaná velikost), Macík 30x60cm (náš originální design, který doporučujeme jako mnohem variabilnější než Klasik), podsedák Bobek a cestovní polštář. Na zakázku Vám rádi vyrobíme i jakékoliv další rozměry - vyrábíme je až do velkých rozměrů sedacích vaků.

Údržba: Vnější povlak perte běžně v pračce, vnitřní část se čistí vypálením na prudkém slunci si zmrazením v mrazáku. (Jedna z našich zákaznic dokonce v pračce pere úspěšně i vnitřní část, ovšem dle jejího doporučení je ji nutno nechat vyschnout na zdroji tepla.)

Bio pohankovo-špaldové polštáře jsou ortopedické, plně přizpůsobující se člověku, pomáhají při bolestech hlavy, krku a zad. Mají jednoduchou údržbu a pratelný snímatelný povlak. Dají se nahřívat.

3. Bio mírumilovné hedvábné polštáře

Bio mírumilovné hedvábné polštáře vyrábíme ze dvou částí. Vnitřní část je z plátna (certifikovaného GOTS, 100% biobavlna), které plníme ovčím rounem pocházejícím z českých chovů, které je čištěno pouze za pomoci mýdla a jedlé sody. Povlak na tento polštář vyrábíme z vysokogramážního 100% bio mírumilovného hedvábí, kompletně ručně vyrobeného ve fairtrade komunitě v Indii z 50% bio mírumilovného hedvábného buretu a 50% bio divokého ("Matka Tussah") mírumilovného hedvábí (co je mírumilovné hedvábí se dozvíte přímo v detailu některého z polštářů). Povlak je koncipován dvoustranně - přední strana je ozdobena nášivkou či légou, zadní navíc i zapínáním na dřevěné knoflíky.

Tyto polštáře jsou naducané a měkké, použitá bio hedvábná látka na povlak je velice, velice příjemná na dotek - budete překvapeni, jak příjemné může být hedvábí, je-li zpracováno šetrně (jakkoliv jsou už i tak konvenční hedvábné látky známy svým vynikajícím omakem, tento materiál vše posouvá na úplně jinou úroveň).

I u ovčího rouna dochází ke sléhání, avšak výrazně pomalejšímu oproti biobavlněnému rounu. Přesto i zde doporučujeme v případě potřeby jemně rouno načechrávat. Poštář má poměrně jednoduchou údržbu - vnější bio mírumilovný hedvábný povlak se pere ručně ve vlažné vodě, přírodními pracími prostředky určenými na hedvábí. Povlak se suší vleže, ve stínu.

Bio mírumilovné hedvábné polštáře jsou skvělé jako dekorace i na spaní. Jsou měkké a slehávají se méně než biobavlněné. Vnitřní náplň lze v případě potřeby načechrat, povlak se pere ručně ve vlažné vodě.

Tento článek je ve výstavbě.

Biobavlněný newsletter?